Krásný motor Laurin & Klement z 19. století někdo ukradl přímo z domu

Čtvrtek, 9.2.2017

Šel tento pachatel najisto? Vypadá to tak. Zloděj, který se vloupal někdy v pondělí 6. února do rodinného domu v malé obci u Litovle, si totiž z domu odnesl vzácný sběratelský kousek - motor z motocyklu Laurin & Klement z 19. století, údajně z roku 1888!

"Zloděj se do domu dostal po poškození dveří a z jedné z místností odcizil motor historického motocyklu značky Laurin & Klement, výrobní číslo 4288, rok výroby 1888," upřesnila policejní mluvčí Irena Urbánková. Majiteli tak způsobil škodu odcizením za předběžně 200 tisíc korun a poškozením domu za předběžně 4,5 tisíce korun. Policisté na případu pracují a po pachateli i po odcizeném motoru pátrají. Neznámý pachatel je hledán pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody. V případě zjištění pachatele mu za oba trestné činy a vzhledem k výši způsobené škody, hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Pokud by někdo z občanů disponoval jakýmikoliv informacemi k odcizenému motoru, nebo k osobě, která se krádeže dopustila, ať neprodleně kontaktuje policisty obvodního oddělení Litovel buď osobně, nebo telefonicky na tel. č. 974 766 751, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)