V noci se střílelo ve Vídeňské ulici. Opilec tam hazardoval s plynovou pistolí

Úterý, 23.5.2017

Okolo půlnoci v úterý 23. května se v okolí Vídeňské ulice v Olomouci ozývala střelba. Krátce po dvanácté hodině oznámil tuto znepokojivou skutečnost občan telefonicky na linku 158, oznamovatel navíc uvedl, že střelec se stále nachází na tomtéž místě.

Na místo události byla okamžitě vyslána policejní hlídka, která muže, podezřelého z uvedeného jednání, zadržela v ulici Havlíčkově a převezla do policejní cely. Policisté u muže našli a zajistili plynovou pistoli. Jak policisté zjistili, jednalo se o 34letého muže z Olomoucka. Provedli u něj také dechovou zkoušku, která byla pozitivní, a naměřili mu kolem 1,8 ‰ alkoholu v krvi. Z průběžného šetření vyplývá, že muž měl plynovou pistolí několikrát vystřelit směrem do Čechových sadů. V tu dobu se zde údajně nenacházel žádný kolemjdoucí ani žádná jiná osoba, ke zranění lidí tedy naštěstí nedošlo. Pravděpodobným důvodem jeho jednání se jeví osobní důvody.

Policisté se případem nadále zabývají a všechny okolnosti a souvislosti prověřují. V této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.

Ilustrační foto: colosus.cz

Autor: 
(red)