Znáte tohoto muže? Vybral peníze z ukradené platební karty

Pátek, 11.8.2017

S prosbou o pomoc se obrací na veřejnost policisté územního odboru Olomouc. Policisté chtějí zjistit identitu muže, který 7. června letošního roku provedl prostřednictvím jednoho z olomouckých bankomatů na hlavním nádraží na odcizenou platební kartu neoprávněný výběr. 

Platební karta byla v peněžence, kterou zatím neznámý pachatel odcizil 51leté ženě z kabelky, nesené přes rameno. Ke krádeži došlo 7. června ráno na přesně nezjištěném místě během cesty z hlavního vlakového nádraží na ulici Jeremenkovu. Kromě platební karty a peněz v ní poškozená měla i osobní doklady. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí až dva roky za mřížemi.

Při prověřování případu policisté zjistili, že neznámý muž provedl ještě téhož dne prostřednictvím jednoho z olomouckých bankomatů na odcizenou platební kartu neoprávněný výběr a z účtu poškozené vybral částku 8 200 korun. Z bankomatu se podařilo získat videozáznam a také fotografie muže, který na odcizenou platební provedl výběr. 

Pokud by někdo z občanů muže z přiložených fotografií nebo videozáznamu poznal, nebo by disponoval informacemi, které by vedly k jeho ztotožnění, ať kontaktuje policisty obvodního oddělení Olomouc 1 buď osobně, nebo telefonicky na adrese Sokolská 52, Olomouc, na tel. č: 974 766 651, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)