Aktuální výstraha: nechoďte na Namiro, policie uzavřela budovu úřadu!

Pondělí, 28.8.2017

AKTUALIZOVÁNO V 10,35 Dnes kolem deváté hodiny oznámil občan nález podezřelého kufříku před budovou olomouckého magistrátu v Palackého ulici. Objekt, známý jako Namiro, policie uzavřela a čeká se na policejního pyrotechnika. O něco později policie uzavřela v Palackého ulici také dopravu. Výjimečná situace v ulici skončila o půl jedenácté. Vše se vrátilo k normálu. 

Podle informací z radnice nebyla budova Namira evakuována, ovšem úředníci, kteří mají kanceláře na straně přilehlé k Palackého ulici, museli odejít na opačnou stranu objektu. Údajně šlo o zhruba šedesát zaměstnanců úřadu. Do budovy policisté nevpouští žádné lidi. Teprve poté, kdy bude kufřík odborníkem zrentgenován a prokáže se, zda uvnitř obsahuje nějaký nebezpečný prvek či nikoliv, bude jasné, jak se situace vyvine dále.

O aktuálním vývoji vás budeme informovat. 

V 10,30 Policie ČR ukončila všechna omezení, protože přivolaný pyrotechnik zjistil, že kufřík neobsahuje žádný nástražně výbušný systém. V tuto chvíli je už tedy provoz magistrátu i Palackého ulice v normálním běžném režimu. 

Foto: facebook/ Radim Kašpar a Policie ČR

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)