To se jim to jezdí, když tankují a nic za to neplatí. Policie hledá zloděje

Úterý, 19.12.2017

Pramalou radost mají na čerpací stanici ve Skrbni u Olomouce ze zvýšeného zájmu zlodějů. V poslední době se u nich nejméně třikrát stalo, že zde řidiči natankovali plnou nádrž a ujeli bez placení. Kamerové záznamy ukazují obličeje pachatelů, což je jediná šance, jak zloděje identifikovat. Na videích jsou sice jasně vidět i registrační značky jejich vozů, tyto značky jsou ale podle policie kradené z jiných aut a tudíž k dopadení pachatelů vést nemohou.

K prvnímu odjetí z pumpy bez placení došlo 14. října krátce před devatenáctou hodinou. Ke stojanu přijalo osobní motorové vozidlo VW Golf, jehož řidič natankoval pohonné hmoty za 1 609 korun a odjel bez zaplacení. Mělo se jednat o muže ve věku mezi 25-35lety, vysokého kolem 180 cm. Na sobě měl černé kalhoty, černou mikinu a kapucí, černé botasky a černou kšiltovku.

Ke druhému ujetí bez placení došlo 20. října kolem půl deváté dopoledne. Řidič osobního vozidla Ford Mondeo natankoval pohonné hmoty za 2 103 korun a ujel bez zaplacení. Mělo se jednat o muže mezi 30-35lety, vysokého kolem 180cm, tmavší pleti. Měl kulatý obličej, byl holohlavý. Na sobě měl tmavě šedou bundu do pasu na zip, modré rifle a bílou obuv.

Ke třetímu případu došlo 9. prosince krátce po čtrnácté hodině. K jednomu ze stojanů přijal vůz VW Passat s dvoučlennou osádkou. Spolujezdec z auta natankoval palivo za 1 261 korun a poté s vozidlem odjeli bez zaplacení. Muž, který natankoval pohonné hmoty, měl krátký knír, měl být ve věku mezi 30-35lety, vysoký mezi 170-175 cm. Měl světle hnědé vlasy. Na sobě měl černou mikinu s kapucí, hnědé kalhoty a bílé boty. Druhý z mužů, který seděl na místě řidiče, byl ve věku zhruba kolem 30let, měl tmavé vlasy a na sobě bundu maskáčového vzoru. Vozidlo mělo po natankování odjet směrem na Příkazy-Olomouc.

Všechny případy policisté prověřují jako přestupky proti majetku.

Pokud by někdo z občanů z kamerových záznamů nebo z přiložených fotografií muže poznal, nebo by disponoval informacemi, které by pomohly ke zjištění jejich totožnosti, můž kontaktovat policisty obvodního oddělení Olomouc 4 na adrese: Na Trati 78 v Olomouci buď osobně, nebo telefonicky na tel. č: 974 766 721, email: ol.oo.olomouc4.stsl@pcr.cz, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)