Začátek roku 2018: v Olomouci hořel obchod s obuví, na silnicích bourala auta

Pondělí, 1.1.2018

Náročnou silvestrovskou službu za sebou mají profesionální hasiči. I když o rok dříve měli více výjezdů než tentkrát, konkrétně v roce 2016 ke třiadvaceti událostem a nyní k patnácti událostem, náročností byly oba Silvestry srovnatelné. Tentokrát šlo o náročné zásahy u požárů či u dopravních nehod. Již šest minut po půlnoci vyjely jednotky k ničivému požáru prodejny s obuví a závěr dne, několik minut před koncem roku 2017, na Šumpersku poblíž obce Studénky, k původně ohlášenému požáru lesa s pozdějším upřesněním zahoření menšího dřevěného přístřešku. 

Za zmínku v přehledu událostí posledního dne roku 2017 stojí další podvečerní požáry s dojezdem většího počtu jednotek do Moravského Berouna a Bohuňovic, v obou případech se naštěstí jednalo o menší požáry v souvislosti s topnou sezónou. V Kopřivné na Šumpersku došlo ve večerních hodinách k nehodě se zraněním, původně i s nutností vyproštěním zraněným osob po převrácení automobilu na střechu. Hasiči po svém příjezdu asistovali přivolané posádce zdravotníků ZZS Olomouckého kraje při ošetření jedné zraněné osoby, již mimo havarovaný vůz. Jednotka dále také provedla nutná bezpečnostní opatření. Z výčtu zásahů připomínáme obvyklé technické pomoci, ke kterým již tradičně patří zabouchnuté byty s hrozícím nebezpečím z prodlení. A tak i letos hasiči vyrazili k otevření bytu s uvnitř hořící svíčkou, k zabouchnutým lidem na balkónech a podobně.

Vzhledem k náročnému vstupu do loňského roku 2017 ( mimojiné vážná nehoda s tragickými následky), i letošní pohled dle statistik již čítá desátý výjezd od příchodu roku nového. První výjezd na sebe nenechal dlouho čekat a hasiči zasahovali v 0:21 u technické pomoci v Mohelnici, zde vypomohli u zabouchnutého bytu. U dvou požárů odpadů, kde lze předpokládat souvislost se zábavní pyrotechnikou řešila jednotka profesionálních hasičů v Uničově. Hasiči již také zasahovali u dvou dopravních nehod se zraněním v Jeseníku a Lesnici na Šumpersku. Krátce po čtvrté hodině ranní vyjížděla profesionální jednotka požární stanice Hranice k požáru osobního vozidla, v době dojezdu hasičů bylo vozidlo požárem zcela zničeno.

Aktuálně - od půl šesté ranní ( 1. ledna 2018) likviduje několik jednotek požár velké zděné garáže se zahořením většího počtu osobních vozidel v Kosově na Šumpersku. V ohrožení je i přilehlý starší rodinný domek. Aktuálně se jednotkám podařilo požár lokalizovat, nicméně i nadále pokračují v ochlazování a ochraně ohrožených sousedních objektů.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)