Kouř se valil celým domem! Hasiči ale zvládli požár v kotelně uhasit, než se rozšířil

Sobota, 6.1.2018

Požár, který vypukl v kotelně rodinného domu ve Štěpánově, zaměstnal dnes ráno čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů z Olomouckého kraje. Z domu se na více místech valil kouř a byly vidět i plameny. Oznámení o požáru předala tísňové lince 112 obyvatelka domu. 

Operační  středisko k místu ihned vyslalo profesionální jednotky požárních stanice Šternberk a Litovel za posílení dobrovolnými hasiči z Bohuňovic a místní Štěpánov. Hasiči po několika minutách lokalizovali zahoření v prostorech kotelny a dalších skladovacích prostor. K rozšíření do obytné části domu naštěstí nedošlo, nicméně celý dům byl ihned výrazně zakouřen. Majitel se pokoušel z počátku zabránit hoření a při své snaze se nadýchal nebezpečných zplodin a skončil v péči zdravotníků ZZS Olomouckého kraje.

Jednotky postupně z požářiště vynosily zničené vybavení a dohasily menší ohniska, po ochladnutí a odvětrání s využitím přetlakové ventilace provedly důkladnou kontrolu termokamerou.

Přesnou příčinu vzniku požáru aktuálně vyšetřuje společně hasičský a policejní vyšetřovatel, pracuje se s více variantami možného vzniku, nicméně lze vyloučit cizí zavinění. Odhad výše škod hovoří o částce v řádech statisíců korun.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)