Osobní auto se zaklínilo pod náklaďákem, řidiče museli vyprostit hasiči

Čtvrtek, 11.1.2018

Dvě nehody na takřka stejném místě řešili přes noc policisté a hasiči a v prvním případě také zdravotnická záchranka. Obě nehody se odehrály nedaleko Studené Loučky na tzv. Mohelnickém kopci. První byla oznámena na operačním středisku HZS Olomouckého kraje ve středu 10. ledna v 21:45, druhá ve čtvrtek 11. ledna v 6:34. 

K první nehodě vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu a dobrovolní hasiči z Mohelnice a také profesionální hasiči z Pardubického kraje ze stanice Česká Třebová. Hasiči po příjezdu zjistili, že při nehodě se střetlo osobní a nákladní vozidlo. Uvnitř osobního vozidla zůstal zaklíněný zraněný řidič, kterého hasiči hydraulickým vyprošťovacím zařízením vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby. Silnice byla v místě nehody asi hodinu uzavřena. Po zaměření nehody a závěrečném úklidu komunikace se hasiči vrátili zpět na základny.

Ke druhé nehodě vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu a dobrovolní hasiči z Mohelnice, kteří po příjezdu zjistili, že havarovalo jedno osobní vozidlo, které na přívěsném vozíku převáželo druhé. Hasiči jedno z havarovaných aut stabilizovali proti převrácení, z druhého unikaly provozní kapaliny, které zasypali sorbentem. Silnice byla v místě nehody s opatrností průjezdná. Při této nehodě už naštěstí nedošlo k žádnému zranění.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)