Auto srazilo mladou dívku na přechodu pro chodce. Policie hledá svědky

Pondělí, 15.1.2018

Policisté Dopravního inspektorátu Olomouc potřebují pomoc veřejnosti. Snaží se objasnit dopravní nehodu, při které se na přechodu střetlo auto s mladistvou chodkyní. Nehoda se odehrála ve středu 10. ledna kolem půl osmé ráno v prostoru přechodu pro chodce v místě autobusové zastávky v Zikově ulici u prodejny Albert.

Z prvotního šetření vyplývá, že na přechodu pro chodce došlo ke středu neznámého osobního vozidla s dosud nezjištěnou řidičkou a mladistvé chodkyně, která přecházela po vyznačeném přechodu pro chodce ve směru od prodejny Albert. Neznámé vozidlo do chodkyně narazilo přední částí. Jeho řidička po střetu zastavila a s dívkou komunikovala. Poté z místa odjela, aniž by zjišťovala její zdravotní stav, směrem k ulici Schweitzerově. Dívka následně odešla do školy a až poté vyhledala lékařské ošetření. Dopravní nehoda byla na policii oznámena až následně poté.

Svědci nehody, kteří uvedeným úsekem procházeli, projížděli nebo se pohybovali na autobusové zastávce či v blízkosti přechodu pro chodce a mohli by svými informacemi napomoci k jejímu objasnění a zjištění totožnosti řidičky vozidla, mohou podat svědectví na lince 158 nebo osobně či telefonicky kontaktovat policisty Dopravního inspektorátu Olomouc, Třída Kosmonautů 189/10 v Olomouci, na tel. 974 766 251 nebo 974 766 584. Policie rovněž žádá i řidičku vozidla, která byla účastníkem nehody, aby se v souvislosti s řádným objasněním nehody, přihlásila policistům Dopravního inspektorátu Olomouc.

Ilustrační foto: Google streetview + MMOL/ Blanka Martinovská

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)