V centru Olomouce se tramvaj srazila se dvěma dívkami, nehodu šetří policie

Úterý, 20.2.2018

Dvě mladé ženy a tramvaj - nehoda, která se odehrála včera odpoledne v centru Olomouce, nyní zaměstnává policii. Ke střetu chodkyň s tramvají došlo v pondělí 19. února kolem půl druhé.

Z prvotního šetření vyplývá, že ke střetu mělo dojít v okamžiku, kdy tramvajová souprava, řízená 36letým řidičem, která jela ve směru od třídy Svobody k ulici Palackého, najela do prostoru tramvajové zastávky Náměstí Hrdinů a z pravé strany, z prostoru zvýšeného nástupního ostrůvku měly bezprostředně vstoupit do jízdní dráhy tramvaje dvě chodkyně, obě ve věku 20 let. Dívky byly při střetu zraněny. S pohmožděninami a odřeninami byly převezeny do Fakultní nemocnice Olomouc. Podle záchranářů šlo o lehká a středně závažná poranění. Provoz na tramvajové trati byl dočasně zablokován. 

Alkohol byl u všech účastníků nehody vyloučen orientačními dechovými zkouškami. Při nehodě došlo dokonce i ke škodě na tramvaji, předběžně odhadnuté na 20 tisíc korun. Přesné příčiny nehody a její okolnosti nyní vyšetřují policisté Dopravního inspektorátu Olomouc.

Ilustrační foto: REJ.cz

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)