Autobus s lidmi řídil silně opilý řidič. Na žádost cestujících nakonec radši zastavil

Úterý, 27.2.2018

Hodně zaskočení byli pasažéři na pravidelné autobusové lince, která jela v pátek o půl sedmé večer ze Zvole k Lukavici na Zábřežsku. Lidem v autobusu se zdálo dost podezřelé chování řidiče, takže nakonec zavolali policii a přiměli šoféra, aby raději zastavil. Ukázalo se, že podezření cestujících nebylo vůbec plané - řidič byl opravdu silně pod vlivem alkoholu.

Podle prvotního šetření policistů mělo do autobusu ve Zvoli nastoupit osm cestujících. Ti však krátce poté, co se řidič s autobusem rozjel, pojali podezření, že řídí opilý, a tak zalarmovali policii. Zároveň řidiče požádali, aby zastavil, protože už s ním dál cestovat nechtěli. Žádosti cestujících řidič vyhověl. Ještě v téže obci jízdu ukončil a společně se třemi cestujícími na místě vyčkal příjezdu hlídky policie. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která podezření cestujících potvrdila. Přístrojem Dräger mu byla naměřena hodnota 2,78 ‰ alkoholu v dechu. Opakovaná zkouška ukázala hodnotu lehce přes 2,5 ‰ promile. Třetí dechové zkoušce se řidič odmítl podrobit. "S naměřenými hodnotami nesouhlasil a žádal lékařské vyšetření spojené s odběrem žilní krve. Ve zdravotnickém zařízení však s odběrem krve nesouhlasil," uvedla mluvčí Policie ČR Jiřina Vybíhalová. Policisté řidiče zadrželi a po provedeném lékařském vyšetření skončil v policejní cele. Za takové jednání muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až tříletý trest odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Kriminalisté už 48letého řidiče obvinili ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V této souvislosti policisté žádají cestující, kteří z místa události odešli ještě před příjezdem policistů, případně další svědky, kteří mají jakýkoliv poznatek, který by mohl přispět k řádnému objasnění všech okolností šetřené věci, aby policisty kontaktovali na bezplatné lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně.

Foto zastávky ve Zvole: google streetview

Autor: 
(red)