Několik let prodávali drogu pervitin, teď mají na krku trestní stíhání

Pondělí, 11.6.2018

Minulý týden zadrželi kriminalisté trojici mužů, kteří se podíleli na výrobě a distribuci pervitinu. Tři muže ve věku 25, 26 a 39 let z Olomoucka čeká stíhání pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dvěma obviněným ve věku 25 a 26 let hrozí, v případě prokázání viny a odsouzení, trest odnětí svobody až na pět let, 39letému obviněnému hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Všichni tři obvinění se znali.

Zadržení mužů se odehrálo v pondělí 4. června. Na základě předchozího souhlasu se zadržením, vydaného státním zástupcem, byli všichni tři muži zadrženi v místech jejich současného bydliště, 39letý muž právě v okamžiku, kdy mělo dojít k předávce drogy dalšímu odběrateli. Ještě téhož dne provedli kriminalisté domovní prohlídky, při kterých zajistili věci, související s nelegální distribucí drog, mimo jiné i krystalickou látku, sáčky s krystalickou látkou a sušenou rostlinnou hmotu. Zajištěné věci budou zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz.

Jak kriminalisté zjistili, 25letý obviněný měl nejméně od ledna 2017 v Olomouci distribuovat za úplatu, zdarma či protislužbu psychotropní látku metamfetamin, tzv. pervitin, několika dalším odběratelům, a to v různých dávkách a množství. Metamfetamin měl získávat od dalších, blíže neustanovených osob. Mezi jeho odběratele patřili muži i ženy ve věku od 18 do 32 let z Olomoucka. Rovněž i on je příležitostným uživatelem drog.

Druhý obviněný, 26letý muž měl nejméně od června 2015 až do zadržení distribuovat v Olomouci pervitin dalším osobám, a to ať už za úplatu či zdarma, a to v různých dávkách a množství. Metamfetamin, tzv. pervitin, měl získávat od blíže neustanovených osob. Mezi její odběratele patřili muži i ženy ve věku od 19 do 31let z Olomoucka. Rovněž i on je uživatelem drog.

Posledním obviněným je 39letý muž z Olomoucka, který měl od konce roku 2016 distribuovat na teritoriu města Olomouce pervitin, několika dalším osobám, a to ať už za úplatu, či zdarma, a to v různých dávkách a množství. Psychotropní látky měl kupovat od dalších, blíže neustanovených osob. Mezi její odběratele patřili muži i ženy ve věku od 20 do 37let z Olomoucka. Rovněž i on je uživatelem drog.

V případě obviněného 39letého muže dali kriminalisté podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněné do vazby. Soud návrh akceptoval, takže muž je nyní ve vazbě. Jeho dva mladší kolegové jsou stíháni na svobodě. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)