Bezohlední můžou být i cyklisté. Jeden teď v Olomouci srazil seniorku

Úterý, 25.9.2018

Obvykle jsou v případě nehod cyklisté oběťmi. Když se ale cyklista prohání po chodníku, může se situace obrátit a sám se stane viníkem. Přesně to se odehrálo minulý týden ve středu v Olomouci nedaleko ústředního hřbitova. Nehoda se stala kolem 14:30 na chodníku, lemujícím levou stranu vozovky třídy Míru v Olomouci, ve směru jízdy k ulici Pražská.

Policisté teď hledají svědky, kteří by pomohli při objasnění dopravní nehody. Z prvotního šetření vyplývá, že se dosud nezjištěný, pravděpodobně nezletilý cyklista jedoucí po chodníku, nechoval ohleduplně a narazil do 75leté chodkyně, která procházela po chodníku společně se svými dospělými syny. Po nárazu upadla paní na chodník a způsobila si zranění. Poraněná chodkyně i se syny s tímto cyklistou nejprve hovořili, kdy společně s ním jel po chodníku na svém jízdním kole druhý, pravděpodobně rovněž nezletilý cyklista. Oba cyklisté, kteří cestovali bez cyklistické přilby, pak z místa nehody ujeli a již se nevrátili.

Mělo se jednat o chlapce snědší pleti, ve věku mezi 10 – 14 lety. Vysocí byli zhruba 150 cm, štíhlé postavy a černých vlasů. Jeden z nich měl na sobě černobílou kostkovanou mikinu a šedé kraťasy, druhý béžové tričko a modré riflové kraťasy. 

Svědci, kteří daným úsekem v uvedenou dobu projížděli či procházeli a mohli nehodu vidět, případně by disponovali informacemi, kterými by mohli přispět k objasnění nehody a ustanovení totožnosti obou, pravděpodobně nezletilých cyklistů, ať prosím, kontaktují policisty Dopravního inspektorátu Olomouc a to buď osobně, anebo telefonicky na adrese: Třída Kosmonautů 189/10 v Olomouci, na tel. 974 766 251, 974 766 596, případně kdykoliv prostřednictvím linky 158.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)