Na náměstí Republiky srazilo auto chodkyni, která šla z tramvaje

Čtvrtek, 15.11.2018

Zvláštní přístup k pravidlům silničního provozu měl zřejmě řidič, který ve středu dopoledne srazil a zranil chodkyni na náměstí Republiky.

Ve středu 14. listopadu, krátce před desátou hodinou dopoledne, jsme přijali oznámení o dopravní nehodě mezi osobním vozidlem a chodkyní na náměstí Republiky v Olomouci. "Podle našich prvotních informací měl jedenapadesátiletý řidič vozu Citroën Xsara vjet do pěší zóny, objíždět tramvajovou soupravu, která stála v zastávce, když v tu chvíli z prostoru před tramvají vyšla 26letá žena," popsala mluvčí Policie ČR Irena Urbánková.

Ta utrpěla zranění, se kterým byla převezena do nemocnice na ošetření. Alkohol byl u obou účastníků vyloučen orientačními dechovými zkouškami. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako to, co nehodě předcházelo, jsou v šetření. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví, mimo jiné, trest odnětí svobody až na čtyři léta.

Podle pravidel silničního provozu neměl řidič tramvaj vůbec předjíždět. Doslovné znění příslušného paragrafu říká toto: „Za vozidlem hromadné dopravy osob, které zastavilo v obci v zastávce bez nástupního ostrůvku nebo bez nástupiště na zvýšeném tramvajovém pásu, musí řidič jiného vozidla zastavit vozidlo; je-li v zastávce více vozidel hromadné dopravy osob, musí zastavit za druhým z nich. V jízdě smí pokračovat teprve tehdy, neohrozí-li již cestující, kteří nastupují nebo vystupují.“

Ilustrační foto: REJ.cz

Autor: 
(red)