Policie hledá svědky útoku ve Smetanových sadech. Nepoznáte lidi na videu?

Úterý, 19.2.2019

Olomoučtí kriminalisté nadále intenzivně hedají pachatele brutálního útoku, při kterém byl vážně zraněn mladý člověk. Vyšetřovatelé prověřují kamerové záznamy, vyslýchají svědky a vyhodnocují zajištěné stopy, které byly zaslány na expertizu. Nyní se policisté obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti dvou osob - muže a ženy. Mohli být svědky napadení.

K pobodání mladíka došlo v sobotu 2. února 2019 přibližně v době od 22:40 do 22:45 hodin ve Smetanových sadech v Olomouci. Právě kolem 22:40 procházel parkem pár, který zachytila kamera. Ze záznamu vyplývá, že procházeli místy, kde mělo k útoku dojít. Pro policii mohou být velmi důležitými svědky tohoto zvlášť závažného trestného činu. Nedaleko kašny, poblíž hudebního altánku, se měly také pohybovat dvě osoby, které měly venčit své psy. I oni mohou být pro policii velmi důležitými svědky.

Pokud by někdo z občanů osoby poznal, nebo by disponoval informacemi, které by mohly pomoci ke zjištění jejich totožnosti, měl by kontaktovat kriminalisty územního odboru Olomouc buď osobně, nebo telefonicky na adrese: Žižkovo náměstí 4, 771 36 Olomouc, telefon: 974 766 474, prostřednictvím kterékoliv policejní služebny, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158. "Muže a ženu, kteří jsou zachyceni na kamerovém záznamu a také osoby, které venčily své psy, žádáme, aby se se svým svědectvím rovněž přihlásili na uvedených kontaktech," dodala mluvčí policie Irena Urbánková.

"Kriminalisté pracují s několika vyšetřovacími verzemi. Dosavadním šetřením nebylo potvrzeno, že šlo o útok cizích státních příslušníků," uvedla tisková mluvčí.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)