V lesíku našli tělíčko novorozence. Policie teď hledá jeho matku

Pátek, 5.4.2019

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje žádají veřejnost o pomoc při pátrání po matce novorozeněte, jehož tělíčko bylo nalezeno v neděli 31. března 2019 v lesíku poblíž autobusové zastávky Lhotka-most nedaleko rozcestí mezi Lhotkou a přerovskou částí Žeravice.

Policie hledá ženu, která byla těhotná, porodila a nemá dítě u sebe. Kriminalisté se obracejí se touto cestou na veřejnost. Pokud si někdo z občanů všiml podezřelého chování ženy, která nemá u sebe po porodu novorozené dítě, případně má jakékoliv další informace, které by kriminalistům pomohly s vyřešením uvedené události, může zatelefonovat nebo zaslat formou SMS na telefonní číslo: 724 142 273 nebo anonymně zaslat na emailovou adresu: krpm.skpv.ook.podatelna@pcr.cz.

S výzvou se kriminalisté obracejí nejen na širokou veřejnost, ale rovněž  na lékaře a apelují v souvislosti s uvedeným případem na důslednou kontrolu stavu těhotných matek i žen po porodu, včetně jejich novorozenců a žádají případnou součinnost s policií. 

Policisté rovněž připomínají, že v případě krizového stavu, kdy si matka z nějakého důvodu nemůže dítě ponechat, je matce umožněno anonymně odložit dítě do babyboxu, který se nachází například v Olomouci, Přerově nebo Prostějově. Kompletní seznam babyboxů je uveden na webových stránkách babybox.cz.

Ilustrační foto: artax.karlin.mff.cuni.cz

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)