V Jeseníkách hořely lesy, hasičský vrtulník zasahoval na dvou místech najednou

Pátek, 26.7.2019

Nedaleko Malé Moravy v Jeseníkách zdolávali ve čtvrtek 25. července odpoledne a vpodvečer šumperští hasiči požár lesa na území o rozloze půl hektaru. Ve stejnou dobu hořelo i v sousedním údolí. 

S plameny na počátku pomohl šesti shozy vrtulník s bambivakem, a tak se jednotkám podařilo požár lokalizovat a zabránit jeho dalšímu šíření na okolní porost. "Jednalo se o velmi náročný zásah, který hasičům ztěžoval kamenitý terén. V něm prorůstaly kořeny stromů, které měly tendenci prohořívat," uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Vrtulník hasil dva požáry současně

Vodu dopravovali hasiči kyvadlově cisternami z místního přírodního zdroje. Na místě působily čtyři jednotky, z toho jedna profesionální ze Šumperka a dobrovolné jednotky z Hanušovic, Jindřichova a Starého Města. Zcela uhasit požár se podařilo ve večerních hodinách. Poté požářiště předali správci lesa, který má povinnost místo hlídat. Vrtulník, který našim hasičům na začátku zásahu pomohl, shodou okolností hasil jiný požár lesa v sousedním údolí na hranici Olomouckého a Pardubického kraje poblíž Dolní Moravy. Škodu správce lesa předběžně odhadl na sto tisíc korun, příčinu nyní vyšetřujeme.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)