Policie hledá mladíky, kteří poškodili a "očesali" devět zaparkovaných aut

Úterý, 26.11.2019

O pomoc s hledáním dvojice pachatelů žádá policie olomouckou veřejnost. K poničení a částečnému "očesání" devíti zaparkovaných aut sice došlo už na konci října, policii se ale až nyní podařilo zajistit dvě videa z bezpečnostních kamer. Případ se stal v noci z 29. na 30. října.

Tři ulice, devět poškozených vozidel, škoda za předběžně 35 tisíc korun. Takový je výsledek řádění dvou neznámých vandalů. V ulici Kubíčkově poškodili dvě vozidla – vozidlo Peugeot a Škoda Octavia. Na vozidle Peugeot odlomili jedno ze zrcátek, které bylo později nalezeno na ulici Dlouhá, a z vozidla Škoda Octavia odlomili a odcizili obě zpětná zrcátka. Následně v ulici Dlouhá poškodil stejným způsobem šest aut (Škoda Felicia, Audi, Peugeot, Mazda, Citroën Berlingo a Ford Mondeo). Na některých z nich odlomili a odcizili obě zpětná zrcátka, na některých jen jedno ze zrcátek. Na jednom z aut sice také odlomili zrcátko, to ale zůstalo viset na elektroinstalaci. Nakonec v ulici Klicperova poškodili i vůz Toyota Yaris. Na něm odlomil a odcizil obě zpětná zrcátka. V dané věci už policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádež a poškození cizí věci, za které pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí až dva roky za mřížemi.

Policistům se podařilo zajistit kamerové záznamy, na kterém jsou zachyceni dva muži, kteří se kolem vozidel pohybovali. Pokud by někdo z občanů tyto muže poznal, nebo by disponoval informacemi, které by mohly pomoci ke zjištění jejich totožnosti, ať prosím, kontaktuje policisty obvodního oddělení Olomouc 1 buď osobně, nebo telefonicky na adrese Sokolská 52, 771 36 Olomouc, na tel. č: 974 766 651, email: ol.oo.olomouc1.stsl@pcr.cz, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)