Žena s pistolí přepadla prodejnu elektro. Po zatčení prohlásila, že chce do vězení

Pátek, 22.5.2020

Osmadvacetiletá žena ze Zábřežska si vyslechla sdělení obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Policisté se ovšem po zadržení dozvěděli zajímavý motiv k jejímu pokusu o ozbrojenou loupež. 

Této závažné trestné činnosti se měla mladá žena dopustit ve středu 20. května dopoledne v Zábřehu, kde krátce po otvírací době navštívila prodejnu elektra. Od dveří se vypravila přímo k pokladně, kde se jí prodavač jako obvykle zeptal, s čím jí může pomoci. Místo odpovědi či dotazu na zboží vytáhla žena z kabelky pistoli, i když ve skutečnosti jen airsoftovou, a opakovaně si řekla o peníze. Ty jí ovšem prodavač odmítl vydat se zdůvodněním, že od pokladny nemá klíče a ženě vysvětlil, že dokud si něco nekoupí a neprojde kasou, tak se prostě pokladna neotevře. Po tomto zjištění žena schovala zbraň zpět do kabelky a z prodejny odešla. V tu chvíli už ale měla v patách pracovníka prodejny, který monitoroval její další pohyb a velmi tak usnadnil práci přivolaným policistům, kteří ženu o několik ulic dál zadrželi.

"Když se policisté pídili po motivu jejího jednání, sdělila jim žena, že se chce nechat zavřít do vězení a vyřešit tak rodinné problémy," vysvětlila policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Toto přání se jí může snadno splnit. V případě prokázání viny a odsouzení totiž hrozí obviněné, která je stíhána na svobodě, podle trestního zákoníku až desetiletý trest odnětí svobody.

Airsoftové zbraně jsou v podstatě slabé vzduchovky, které vystřelují lehké plastové broky. Ty mohou člověku ublížit v případě, když zasáhnou oko. Proto účastbíci airsoftových bitev musí používat ochranné brýle. Na jiných částech těla může kulička z airsoftové pistole způsobit maximálně modřinu. Pistole ale vypadají záměrně velmi podobně jako skutečné palné zbraně.

Fotogalerie: 
Autor: 
(rej)