Ve Chválkovicích se srazil autobus s mužem na malém motocyklu

Čtvrtek, 30.7.2020

Když se srazí motorkář s autem, je většinou ten na motorce hůř zraněný. Když jde o srážku skútru s autobusem, je to jasné. Ve středu 29. 7. 2020, krátce po šestnácté hodině, se taková havárie malého motocyklu a autobusu odehrála na křižovatce v ulici Chválkovická v Olomouci.

Z prozatím přesně nezjištěných příčin se zde střetl autobus, řízený 38letým řidičem, který měl jet od ulice Švabinského a s 66letým motorkářem, jedoucím na skútru zn. Jincheng po ulici Chválkovická, který jel ve směru od ulice Pavlovická. Při nehodě byl zraněn motorkář, k němž musela přijet ryclá zdravotnická služba.

Alkohol byl u řidiče autobusu vyloučen orientační dechovou zkouškou. U zraněného řidiče motocyklu nemohla být dechová zkouška vzhledem k jeho zdravotnímu stavu provedena, policie proto nařídila odběr krve. Celková hmotná škoda je v tuto chvíli odhadována na předběžně 30 tisíc korun – na autobusu na 10 tisíc korun, na motocyklu na 20 tisíc korun.

V dané věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako celý její průběh, jsou předmětem dalšího šetření. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(rej)