Dva mrtví na hranicích. Vážná dopravní nehoda uzavřela hraniční přechod

Pondělí, 11.1.2021

Vážná dopravní nehoda se odehrála v neděli 10. ledna v osm hodin večer přímo na česko-polském hraničním přechodu u Zlatých Hor v Olomouckém kraji. Nehoda měla bohužel tragické následky. O to horší, že šlo o mladé lidi. 

Podle prvotních informací, které zveřejnila dnes policie, tam 19letý polský řidič osobního auta, který jel ve směru od Glucholaz, z prozatím přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a narazil do sloupu přístřešku bývalé celnice. "Nehoda si bohužel vyžádala dva lidské životy, třetího cestujícího přepravili polští záchranáři k ošetření do nemocnice," shrnula tragický výsledek nehody policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

První na místě zasahovaly polské záchranné složky, kterým vzápětí asistovaly české jednotky. Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k tragické  dopravní nehodě došlo, dokumentují jeseničtí kriminalisté. Z důvodu záchranných a likvidačních prací a také dokumentace této události byl hraniční přechod na nezbytně nutnou dobu uzavřen. K úplnému obnovení provozu došlo krátce po půlnoci. Při havárii vznikla škoda předběžně 70 tisíc korun.

Foto: Policie ČR

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)