Tři tisíce filmů včetně několika exkluzivních premiér, takové bude AFO 2017!

Středa, 8.3.2017

Rekordní tři tisíce filmů a jako bonus několik exkluzivních českých premiér. Mezinárodní filmový festival Academia Film Olomouc (AFO) se uskuteční ve dnech 25. až 30. dubna 2017. Do tří soutěžních sekcí se letos přihlásilo rekordních 3 tisíce populárně-vědeckých filmů, festival navíc nově zavádí česko-slovenskou soutěž.

Některé ze snímků z produkce HBO nebo National Geographic diváci na AFO uvidí v exkluzivní české premiéře. Filmový festival Univerzity Palackého v Olomouci nevynechá dokument Je s námi konec? z produkce oscarového Leonarda DiCapria. K vidění bude také očekávaná TV série Genius o životě a díle Alberta Einsteina, která se intenzivně natáčela po celé České republice. Velkolepá 3D dobrodružství z divoké přírody strhnou všechny generace – návštěvníci se mohou těšit na premiéru Predátorů od tvůrců úspěšného „hlodavčího westernu“ Pidiobři nebo vtahující zážitek s názvem Na křídlech ptáků 3D z produkce vizionářské BBC.

Do užšího soutěžního výběru dramaturgové festivalu volili z rekordních 3 000 populárně-vědeckých snímků z celého světa. Nakonec jich vybrali přesně 52 – 20 do mezinárodní soutěže, 16 do česko-slovenské soutěže a 16 do soutěže krátkých filmů.

„Mám radost, že jsme české a slovenské produkce konečně přičlenili do společné soutěže. Chceme zvýšit její kvalitu, ale také silněji propojit slovenské a české vědce a producenty. Nově proto zavádíme česko-slovenskou soutěž, jejímž hlavním rysem je primárně jazyk filmů srozumitelný oběma stranám,“ uvedl programový ředitel Jakub Ráliš.

The Future Is Now! je nejen ústředním sloganem futuristického 52. ročníku, ale také shrnutím celého programu. Festival se tradičně koná s podporou statutárního města Olomouce.

Gabriela Sýkorová Dvorníková
tisková mluvčí Univerzita Palackého v Olomouci

Autor: 
(red)