Chcete vědět více o historii Olomouckého hradu a komplexu Arcidiecézního muzea?

Pondělí, 31.7.2017

Olomoucký hrad je jedním z nejvýznamnějších hradních a církevních areálů v českých zemích. V místě, kde se kdysi potkávala olomoucká přemyslovská knížata s olomouckými biskupy, kapitulními děkany a kanovníky, dnes sídlí Arcidiecézní muzeum Olomouc. Na jeho netradiční prohlídku můžete vyrazit ve středu v podvečer.

Co uvidíte a co se dozvíte? Průvodce vás seznámí se skoro tisíciletou historií celého areálu Arcidiecézního muzea Olomouc, ukáže a popíše vybraná díla ze stále expozice a představí významné osobnosti, které zde žily. A že to nejsou jen tak ledajaké postavy - hrad a kapitulní děkanství, které na jeho základech později vyrostlo, hostilo evropské osobnosti typu biskupa Jindřicha Zdíka, krále Václava III. či třeba skladatele Wolfganga Amadea Mozarta.

Netradiční komentovaná prohlídka se odehraje ve středu 2. srpna až od 18 hodin, přičemž tak využije prodloužené otvírací doby muzea. Nenechte si ujít devadesátiminutový výlet do jedinečných dějin Olomouce, Moravy i celé Evropy.

Účast na prohlídce je bezplatná, je však třeba se předem zarezervovat. Rezervace zajišťuje a informace poskytuje Hana Lamatová | 585 514 174 | lamatova@olmuart.cz

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)