Balonová fiesta: nad Olomouc podruhé vystoupají desítky horkovzdušných balonů

Čtvrtek, 17.8.2017

AKTUALIZOVÁNO

Vloni to byla opravdu velká podívaná. Z třídy Kosmonautů odstartovalo k nebi šestadvacet horkovzdušných balonů. Zítra se bude situace opakovat, s jedním jediným rozdílem - balony nebudou startovat z třídy Kosmonautů, kde se nyní staví, ale z parkoviště u nákupní galerie Šantovka.  

Podle pořadatele celé divácky nesmírně vděčné akce bude letos možná balonů nad Olomoucí ještě více než vloni. "Vypadá to, že by zítra mohlo vzlétnout osmadvacet nebo devětadvacet balonů," uvedl ve čtvrtek odpoledne Svatopluk Kuča ze společnosti K-plus, která tradiční balonovou fiestu pořádá. Sraz vzduchoplavců je v pátek v 17 hodin, hromadný start z parkoviště u Šantovky se předpokládá v 18,30. 

Balonová fiesta se v Olomouci koná podruhé a je jakýmsi předprogramem slavné akce s mnohem delší tradicí, která se jmenuje Balony nad Bouzovem. Už loňská premiéra sklidila velký ohlas a zaujala v Olomouci stovky diváků. Přijďte se podívat, celá příprava velkolepých balonů a jejich následný start jsou opravdu působivým zážitkem. 

Pokud nestihnete páteční let nad Olomoucí, vydejte se k Bouzovu. Na louce pod hradem budou balony už od rána. Hromadný start je naplánovaný na 18,30, ve 21.30 navíc přijde fascinující a divácky vděčné svícení balonů. Kromě toho je na Bouzově po celé dpoledne i zajímavý doprovodný program. 

Foto: REJ.cz a MMOL/ Blanka Martinovská

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)