Kralinale i v neděli! První ročník filmového festivalu pokračuje dalšími projekcemi

Neděle, 20.8.2017

Casablanca, Adelheid, Alois Nebel a další kultovní filmy, k tomu koncerty a setkání… Nový filmový festival Kralinale v Olomouci začal v pátek prvním ročníkem, který přináší divákovi dvanáct pečlivě vybraných filmů. Všechny filmy korespondují s podtitulem festivalu: Příběhy bez hranic – možnost volby!

Náš každodenní život se skládá s tisíců rozhodnutí, potýkáme se se spoustou voleb a jak se rozhodneme, závisí jen na nás. Filmový festival Kralinale vám přiblíží nevšední životní příběhy a nelehká rozhodnutí, kterým museli lidé odjakživa čelit. Tváří prvního ročníku festivalu je herec Leoš Noha, známý širšímu publiku z výrazné rokle ve filmu a seriálu Okresní přebor.

Filmové projekce jsou připraveny v S Klubu a přilehlém okolí. Festival se koná od pátku 18. do neděle 20. srpna. Program na neděli najdete zde https://kralinale.cz/nedele/ Na programu je worskhop a filmy Král Šumavy, Tahle země není pro starý a Potomci lidí. 

Součástí doprovodného programu festivalu jsou nejen workshopy či koncert, ale také pozvánka do železničního muzea, do krytu civilní obrany nebo výstava velkoformátových fotografií ze života kardinála Berana, který byl vězněm komunistického režimu. Výstava je k vidění v kapli Božího Těla v Univerzitní ulici ode dneška do konce srpna vždy od 8:00 do 18:00.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)