Pozor, pozor! Do města už míří ti nejlepší sprejeři z celé ČR i Evropy!

Úterý, 5.9.2017

Už desátý ročník kulturního festivalu zaměřeného na streetart zažije ve dnech 7. – 10. září  Olomouc v rámci Dnů evropského dědictví. Oslava tohoto pouličního umění se ani tento rok neobejde bez velkoformátových maleb ve veřejném prostoru, tzv. murálů, na kterých se budou podílet čeští i zahraniční umělci.

Z českých umělců se v rámci festivalu představí výtvarníci z BFAM crew – Furie, Guilte, Oliver Heller či Pauser, ze zahraničí se zúčastní výtvarník a tatér Zz. Rock ze Španělska.

Ten v rámci letošního ročníku uspořádá mimořádnou “Tattoo Session” – provizorní tatérský salón v prostorách komunitního centra W7.

Zz.Rockův tetovací rukopis se dá popsat jako aktualizované pokračování tradičního tetování, ovlivněné jeho graffiti rukopisem a street stylem. Tento aktuálně "čerstvý" a velice populární styl znovu moderně oživuje klasické tetování. Ponechává to nejlepší, co mohly nabídnout tradiční tattoo styly – výrazné linie, zářivé barvy, objem a důraz na kontury – a zároveň svoje kousky obohacuje vtipnými a originálními prvky, díky kterým je jeho tvorba snadno rozpoznatelná a vyhledávaná.

Tomáš Junker, kurátor festivalu, dodává: “ Jelikož letošní rok slavíme kulaté jubileum, chtěli jsme festival obohatit o něco nového a zajímavého a tetování se jako další spektrum výtvarného projevu skvěle nabízí. Během prvních dvou festivalových dní bude mít zhruba deset zájemců možnost nechat si vytetovat kousek umění na vlastní kůži, přičemž jednoho ze zájemců vylosujeme v rámci připravované soutěže o tetování v hodnotě 100 eur zdarma.”

Milovníci pouličního umění se mohou těšit na vernisáž současného street artu a graffiti /Oliver Heller, Pauser, Zoer Oner/, která proběhne v pátek 8. 9. v prostorách Galerie W7.

To nejlepší nakonec, aneb samotná velkoformátová malba streetartu a graffiti proběhne o víkendu 9. – 10. září u protihlukového valu na Velkomoravské ulici.

Více v odkazu na FB stránky https://www.facebook.com/streetartfestivalcz/

 

Fotogalerie: