Z divadla rovnou do pohádky. Divadlo Tramtarie zve rodiny na odpoledne v parku

Sobota, 9.9.2017

V rámci olomouckých Dnů evropského dědictví se letos poprvé do programu zapojí i Divadlo Tramtarie. Na sobotu 9. září od 13 do 18 hodin připravilo pro rodiny s dětmi zábavný program se svými oblíbenými pohádkami - interaktivní stezku Z divadla do pohádky. Stezka začíná v Divadle Tramtarie a pokračuje do blízkého ASOparku.

Z divadla do pohádky je interaktivní stezka pro velké i malé děti, které se rády vypravují do fantaskního světa za pohádkovými bytostmi a postavami. Mohou se podívat nejen do světa kouzelných autíček a mluvících mašinek, ale také do prasvěta, mezi piráty nebo se seznámit s jedním smutnoveselým klaunem, který rozhodně není jenom z plakátu!

Stezka bude obsahovat pět stanovišť -  pět pohádek, na kterých děti budou různými úkoly pomáhat pohádkovým postavám, které znají z Divadla Tramtarie. Potkat se tak mohou s oblíbeným Pračlovíčkem v podání Martina Dědocha, s živou mašinkou Václava Stojana nebo s Terezkou s kouzelným autíčkem. A pozor, některé pohádky se do divadla vrátí dokonce i po derniéře, jako třeba Pirátská pohádka.

Malí aktéři dostanou na začátku hrací kartu, ze které pomocí vyškrtávání a navštěvování stanovišť vyjde závěrečná tajenka. A vyluštění tajenky znamená odměnu! Navíc, kdo by nechtěl najít klíč od kouzelného autíčka, poklad ostříleného piráta nebo najít pro pračlovíčka něco k snědku?“ (Jana Posníková, herečka Divadla Tramtarie)

Na akci mohou přijít děti s rodiči kdykoliv během odpoledne mezi 13:00 a 18:00. Délka stezky bude cca 30 min.

Doprovodný program

V ASO parku bude také fotokoutek, kde se mohou děti a rodiče vyfotit s pohádkovými předměty nebo rekvizitami z Diavdla Tramtarie.

Nebude chybět ani Tramtaobchůdek, kde budou k dispozici pohádkové placky, samolepky nebo šperky.

Zároveň zde Divadlo Tramtarie představí svůj nový projekt – Studii nové divadelní budovy, kterou má v plánu postavit v ASOparku na místě bývalé historické střelnice.

 

Den otevřených dveří v divadle

V sobotu od 13 do 17 hod budou také probíhat Dny otevřených dveří v Divadle Tramtarie, v každou celou hodinu čeká návštěvníky komentovaná prohlídka divadla i nově zrekonstruovaných prostor. Návštěvník se budou moci podívat i do míst, která jsou pro ně běžně nepřístupná. Divadlem bude provádět herec Vojtěch Johaník, který ztvárňuje hlavní rolu v komedii Děkujeme, že zde kouříte!

Na celou akci je vstup zdarma. více info na www.divadlotramtarie.cz

PROGRAM SOBOTY 9.9.

13:00-18:00 Divadlo Tramtarie a blízky ASOpark

Z divadla do pohádky

  • interaktivní pohádková stezka pro děti a rodiče
  • začátek v Divadle Tramtarie, pokračuje v ASOparku, délka stezky je cca 30 min, je možné přijít kdykoliv mezi 13 a 18 hodinou
  • fotokoutek, Tramtaobchůdek, Studie nového divadla

13:00-17:00 Divadlo Tramtarie, Hynaisova 11, Olomouc

Den otevřených dveří Divadla Tramtarie

  • komentované prohlídky divadla v každou celou hodinu
  • otevřené prostory běžně divákům nepřístupné
  • provádí herec Vojtěch Johaník

 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)