Zpěvačky z Lúčnice, Norman Luboff a koncert, který potěší srdce všech posluchačů

Neděle, 1.10.2017

Nemusíte být věřící, aby se vám líbil dnešní koncert, zařazený do Podzimního festivalu duchovní hudby. Nedělní podvečer totiž v Husově sboru vyplní hudební program, který má ambici a potenciál udělat radost každému, kdo má vnímavou duši i uši.

Na koncertě, který bude zaznamenáván kamerami TV Noe, zazní skladby Normana Luboffa a Giya Kancheliho, které ukazují, že duchovní hudba může být posluchačsky i velice vstřícná a srozumitelná. Interpretačně na koncertě bude spolupracovat i saxofonový kvartet ATAM. Program koncertu je určen nejširší posluchačské veřejnosti, protože uvedené skladby mají blízko ke kvalitní filmové hudbě a využívají i principů minimalismu.

Na koncertu bude hostovat slovenský pěvecký sbor Lúčnica, který se skvěle představil již na loňském festivalu. Sbormistryní a dirigentkou je Elena Matúšová. Představí se i mezzosopranistka Terézia Kružliaková, od roku 2003 sólistka Opery SND v Bratislavě, která hostuje i ve Státní opeře Praha a v Janáčkově opeře Národního divadla v Brně. 

Koncert se koná v neděli 1. 10. od 19 hodin v Husově sboru. 

Autor: 
(red)