Nádhera kostelů zvýrazněná krásou květin. V Olomouci znovu kvetou památky

Neděle, 8.10.2017

Je to už tradice, která bez ohledu na počasí do ulic Olomouce láká další a další lidi. Chodí od jednoho olomouckého kostela k druhému, aby se podívali na floristické expozice v interiérech a částečně i na vstupech do chrámů.

Nádhera starobylé architektury se během podzimní etapy zahradnické výstavy Flora Olomouc propojuje s krásou a svěžestí květinových aranžmá. A to díky projektu Rozkvetlé památky, který již popáté doprovodí celonárodní výstavu ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků.
Krásná květinová aranžmá budou k vidění od 5. října v pěti olomouckých kostelech. Podzimní etapa Flory sice končí v neděli 8. října, květinová výzdoba v památkách však vydrží déle, nejméně ještě jeden týden. Oficiálně je termín výstavy Rozkvetlé památky až do 15. října. .
O květinová aranžmá se postaralo pět různých týmů floristů s mezinárodním zastoupením. Výzdobu uvidíte v chrámech Panny Marie Sněžné, svatého Mořice, svatého Michala, Zvěstování Páně (kapucínský) a v kapli svatého Jana Sarkandra. V některých prostorách převládají podzimní květiny, jinde nádherné zahradí či přírodní plodiny a třeba v michalském kostele uvidíte i obří andělská křídla. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)