V 11 hodin a 11 minut to začne. Nové víno do Olomouce přinesou Svatomartinské trhy

Pátek, 10.11.2017

Na Horním náměstí už stojí stánky a v některých už bylo dokonce i včera možné zakoupit punč nebo třeba formičky na vánoční cukroví. To hlavní ale začíná až v sobotu, kdy si v 11 hodin a 11 minut poprvé připijí lidé novým letošním vínem. V sobotu 11. listopadu totiž začínají trhy, ovšem nikoliv ty vánoční, ale Svatomartinské, zaměřené na víno.

Program Svatomartinských trhů je vcelku prostý - celý se skutečně tak či onak týká vína. V hlavní roli je samozřejmě mladé letošní víno, nicméně v nabídce budou i vína starší. Na výběr budou mít hosté trhů z desítek druhů, odrůd a vinařství. K tomu pak patří i příslušný kulturní program, například koncerty různých cimbálových kapel, přičemž od soboty 11. až do soboty 18. listopadu bude na Horním náměstí hrát pokaždé jiný soubor. Hudební produkci v první sobotu doplní koncert Luboše Pospíšila a jeho kapely SP. Podrobný program najdete na plakátu trhů.  

Jak vše začne? V sobotu 11. 11. v 11 hodin dorazí na Horní náměstí historický svatomartinský kočár. O jedenáct minut později dojde ke slavnostnímu otevření prvních lahví nového vína. Součástí ceremoniálu bude rovněž i žehnání novému vínu. 

Fotogalerie: