Metalová královna Tarja s Moravskou filharmonií zpestří olomoucké Vánoce

Sobota, 2.12.2017

AKTUALIZOVÁNO Finská metalová královna Tarja Turunen se po čase znovu chystá do Olomouce. Svým jedinečným vystoupením tato rocková a operní zpěvačka zpříjemní v Olomouci adventní čas. Pro fanoušky si totiž připravila vánoční set se speciálním doprovodem Moravské filharmonie Olomouc. Exkluzivní vystoupení zpěvačka odehraje 10. prosince v pavilonu A Výstaviště Flora.

„Je úžasné, že je Olomouc už několik let významným městem v České republice, které se stává cílem světových uměleckých osobností. Je mi ctí převzít nad touto akcí záštitu a být svědkem unikátního spojení olomouckého symfonického orchestru a legendy světového rocku. Myslím, že to bude pro všechny věkové kategorie nezapomenutelný zážitek,“ uvedl primátor Olomouce Antonín Staněk.

Spolu s patronací nad olomouckým vystoupením zpěvačky uspořádal primátor s pořadatelskou agenturou Petara Production i soutěž o vstupenky na koncert. Osm vítězů soutěžního klání si je slavnostně převzalo přímo z rukou Antonína Staňka na olomoucké radnici. „Exkluzivní vystoupení odehraje Tarja v neděli 10. prosince 2017 v pavilonu A olomouckého výstaviště Flora. Vzhledem k tomu, že koncert byl okamžitě vyprodán, přidává Tarja svým fanouškům v Olomouci další koncert o den později,“ uvedl Josef Kořenek z pořadatelské agentury Petarda Production. Vstupenky na druhý, náhradní termín 11. 12. 2017 kupujte na stránkách www.mastersofrock.cz a v sítích Ticketportal, Ticketpro, Ticket Art a Ticketstream. Ceny vstupenek: od 790 Kč do 1 390 Kč

Tarja Turunen pochází z finského města Kitee a zpěvu se věnuje od dětství. Vystudovala klasický zpěv, kterému se svým způsobem věnuje dodnes. S kapelou Nigthwish vydala v roce 1997 album kombinující rock a klasickou hudbu. Od roku 2005, kdy opustila Nightwish, se úspěšně věnuje sólovému zpěvu. Vydala pět alb, která mají úspěch napříč kontinenty. V roce 2015 zavítala do Olomouce a vyprodala hned tři adventní koncerty. Olomouc se tehdy stala jedinou českou zastávkou během jejího „Ave Maria Christmas Tour“. Jako drsná rocková zpěvačka se v Olomouci představila už v říjnu roku 2013. 

Foto: archiv

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)