Fantastický gospel ze Slovinska, pak oblíbená česká klasika Yo Yo Band

Neděle, 17.12.2017

Třetí neboli stříbrná adventní neděle je před námi. CVo nás čeká na Vánočních trzích Olomouc? Dnes je to opravdu lahůdková směs - vynikající slovinsko-švýcarský muzikant Paul Batto a jeho originální pojetí gospelu, a následně pak česká stálice Yo Yo Band. 

Zajímavý zpěvák, který dokázal propojit blues a tradiční gospel, je Paul Batto jr. Právě on dnes od 15 hodin zazpívá Hornímu náměstí při Vánočních trzích Olomouc.

Paul Batto, rodák ze slovinské Lublaně, v roce 1987 odešel z rodného Slovinska, usadil se ve Švýcarsku a deset let zpíval s americkou gospelovou skupinou ABC. V roce 1994 založil kapelu Riverside Blues Band, se kterou hrál nádherně čisté akustické blues. S touto kapelou natočil 3 CD. Od roku 2003 se rozhodl pro sólovou kariéru. Nedávno se rozhodl vrátit ke svým kořenům, i když trochu v komornější podobě. Za doprovodu klavíristy Ondřeje Kříže vystupuje se sbírkou tradiční nadčasové klasiky - gospelu, spirituálu a jazzových standardů (Ellington, Gershwin, Arlen, Carmichael). Jeho koncerty bývají velkým zážitkem.

Jedem do Afriky, Rybitví, Karviná, Kladno... to je pár písniček z obrovsky bohaté diskografie legendární české kapely Yo Yo Band. Soubor, v jehož čele od počátku stojí Richard Tesařík, zahraje olomouckému publiku dnes od 18 hodin. 

V Olomouci dnes tedy rozhodně nuda nebude. Stříbrná neděle bude stát za to. Těšíme se na setkání na Horním náměstí! 

PROGRAM

15:00 Paul Batto – gospelové písně

18:00 YO YO Band

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)