Fasáda na Dolním náměstí se dnes díky videomappingu změní v galerii

Středa, 10.1.2018

U příležitosti jubilejní výstavy olomouckého výtvarníka Oldřicha Schnabla, která bude zahájena ve středu 10. ledna 2018 v Galerii města Olomouce budou prvky grafik tohoto výtvarníka oživeny na fasádě galerie. Jemné prvky videomappingu a digitální grafiky promění budovu ve velké plátno a přiblíží prvky op-artu také kolemjdoucím návštěvníkům Dolního náměstí.
Projekci připravuje tým ARTnative, pořadatel Festival VZÁŘÍ / Septembeam. "Jedná se o náš dlouhodobý koncept, kdy videoprojekce využíváme také k přiblížení klasického umění v netradičních prostorách. Věříme, že takto budou osloveni i občané a návštěvníci Olomouce, kteří by do galerie běžně nezavítali," prozradil k projekci Kamil Kamishar Zajíček za pořadatele festivalu.

Promítat se bude ze druhého poschodí protějšího domu a podle včerejších zkoušek bude opravdu stát za to! Výhodou je i sám styl výtvarníka, jehož obrazy jsou vystaveny a budou promítány. Olomoucký výtvarník Oldřich Schnabl totiž pracuje s počítačovou grafikou a jeho dílo lze zařadit do proudu op-artu, proslaveného především Victorem Vassarelym. Přitom lze říct, že shodou okolností je právě tento styl výtvarného vyjádření k videomappingu velmi vhodný.

Promítání začne po 16. hodině a bude pokračovat až do 18 hodin, sama vernisáž výstavy je naplánována na 17 hodin. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)