Vesmírný oceán a astronomická sekce jsou novým lákadlem pevnosti poznání

Čtvrtek, 22.2.2018

Bouřlivou pouť vesmírným oceánem slibuje olomoucká Pevnost poznání v nové astronomické sekci.  Ta vznikla v prostorách expozice Světlo a tma a společně planetáriem nyní vytváří jedinečný celek, který návštěvníkovi umožní prožít řadu pozemských i kosmických dobrodružství.

Co nová astronomická sekce nabízí?

Návštěva nové astronomické sekce obohatí vaše vědomosti o výzkum vesmírných dálek. Nové exponáty předvedou, jaké vzdálenosti oddělují jednotlivé planetární giganty. Poutavá časová osa napoví, jak probíhal výzkum naší sluneční soustavy.  A pozor, nahlédnete také do blízké budoucnosti vesmíru!

Astronomickou sekci návštěvníci najdou ve 3. podlaží jako součást expozice Světlo a tma, hned za digitálním planetáriem. 

A jak je to s planetáriem?

V planetáriu se promítá tradičně od úterý do neděle. Ve všední dny od 10:00 do 16:00, o víkendech pak každou půlhodinu od 9:30 do 17:00.

Jednotné vstupné do planetária je 30 Kč, z kapacitních důvodů můžeme promítat maximálně pro 20 osob. V nabídce olomouckého planetária je nyní šest populárně-naučných trháků s českým dabingem. Každý z nich stojí za shlédnutí.

Filmy v planetáriu

Zpátky na Měsíc – vtahující podívána  z produkce internetového giganta Google vás doslova dostane zpět na vrásčitý povrch přirozené družice naší Země.

Neuvěřitelný vesmír – o vzniku impozantních prstenců okolo Jupitera, největší planety naší sluneční soustavy.

Dvě malá sklíčka – život a převratné objevy legendárního italského astronoma Galileo Galileie.

Zázraky vesmíru – průzkum Mléčné dráhy okem samotného Hubbleova teleskopu.

Ledové světy – velkolepá výprava za poznáním mrazivého, ovšem mimořádně fotogenického ekosystému Arktidy a Antarktidy.

Nové světy – pátrání po životě na Marsu i dalších záhadných planetách naší soustavy.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)