Veteran Arena bude mnohem větší. Představí 180 aut včetně britských speciálů

Neděle, 25.3.2018

Oblíbená Veteran Arena, jedno z největších soukromých muzeí v České republice, bude za rok ještě podstatně větší. Kvůli rekonstrukci, budování přístavby a celkoé změně koncepce expozice ovšem musí být nyní Veteran Arena uzavřená. 

Nová přístavba zvětší výstavní plochu o cca 1200 m2. V novém prostoru naleznou své místo historické vozy zahraničních automobilek, zejména z Velké Británie, které u nás nejsou příliš známé. V nově otevřené aréně bude kompletně vyměněno a zmodernizováno osvětlení exponátů, zvětší se vstupní portál, který se dočká i zastřešení. Změn k lepšímu dozná také sociální zařízení. K pohodlí návštěvníků navíc přispěje také nové parkoviště ze zvýšeným počtem parkovacích míst. Zmodernizuje se výstavní plocha věnovaná expozici umění a výstavy historických strojů. V nových prostorech vznikne menší expozice historických hasičských stříkaček. Celkově bude v rozšířené budově muzea k vidění na 180 automobilů, 40 motocyklů a mnoho dalších exponátů související s historií motorizmu, jako stabilní motory, benzinové stojany, motory, hasičské stříkačky, atd.

Vzhledem k náročnosti úprav a nové přístavbě bude muzeum letošní sezónu uzavřeno pro veřejnost. O znovuotevření bude včas informováno na stránkách www.veteranarena.cz a facebookovém profilu. Znovuotevření je plánováno na duben 2019. 

Dnes 90 aut a světově unikátní sbírka Wikov

Srdcem sbírky Veteran Areny jsou automobily československé předválečné  výroby, zejména Tatra, Wikov, „Zetka“, Praga, Aero a Škoda. V tomto muzeu můžete od roku 2011 shlédnout unikátní automobily Wikov vyráběné v nedalekém Prostějově. Veteran Arena je jediné muzeum na světě, kde uvidíte největší ucelenou kolekci unikátních vozů značky Wikov na jednom místě, kolekce čítá cca 17 kusů. Před uzavřením expozice bylo vystavováno celkem kolem devadesáti automobilů, třiceti motocyklů a další historické speciální exponáty. 

Milovníci historických motocyklů se mohou těšit na značky Jawa, Praga, ČZ a další. Celkový počet vystavených exponátů včetně automobilů, motocyklů, benzínových stojanů, podvozků, motorů, stabilních motorů a ukázky renovace je kolem 160-ti kusů.

Muzeum Veteran Arena se od svého otevření 15. 5. 2010 stalo významným turistickým cílem regionu, který navštívilo více než 300 tisíc návštěvníků.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)