Kde uplést tatar, kde namalovat kraslice, kde se pobavit? Tipy na neděli

Neděle, 1.4.2018

Kam v aprílovou neděli v Olomouci s dětmi? Jak se připravit na velikonoční pondělí? Nabízí se několik možností.

Na Horním náměstí se od rána do 5 hodin odehrávají Olomoucké Velikonoce. Jejich hlavní součátí je Velikonoční farmářský trh & řemeslný jarmark, kde se bude odehrávat pletení pomlázek či malování kraslic, kde dostanete tradiční hanácké produkty a uvidíte živá farmářská zvířata. Současně budou od 10 do 15 hodin vystupovat a hrát Folklorní soubory & cimbálová muzika. V programu vystoupí lidový vypravěč Jiří Vrba z Němčic na Hané, představí se soubory Mladá Haná z Velká Bystřice, Hanácký mužský sbor Rovina a Cimbálová muzika Záletníci rovněž z Velké Bystřice. Děti se tady mohou zabavit taky díky výtvarným a řemeslným dílnám. Nakreslit si tady ohou i kraslice! 

Specielně pro děti je tady od 16 do 17 hodin Velikonoční klauniáda v Divadle Na Šantovce. Veselá show s Klaun Family, kouzelníkem Karlem Pomahačem a pestrým doprovodným programem pro děti nabídne zcela nevídanou show tématicky připravenou na aprílovou neděli. KLAUN FAMILY je skupina zkušených profesionálů, kteří dokáží rozparádit děti i dospělé a přivezou do Olomouce zábavný klaunský program pro děti plný zábavy, her, písniček, zpívání, tancování a balónků. Těšit se můžete i na nevídané kouzelnické vystoupení mága Karla Pomahače, který sklízí ovace nejen po celé České Republice. Přijďte se s dětmi bavit a divit nad neotřelou a moderní magií. Nečekejte kouzelníka ve fraku a králíky z klobouku, ale neotřelou a moderní magii, která děti uchvátí, protože se stanou součástí většiny kouzel a triků. Uvidíte svěží mix kouzel, žonglování a modelovaní roztodivných balónků. Vstup je ZDARMA!

elikonoční přípravy můžete zažít také na Poděbradech. Od 10 až do 18 hodin se tady bude pořád něco dít. "Kluci si upletou pořádný tatar, a pokud to neumí tak je to naučíme. Holky, vy taky nepřijdete zkrátka. Namalujete si vajíčka pro sebe i pro koledníky. Společně si zasoutěžíme a zablbneme venku na stanovištích. A budeme hledat ukrytá vajíčka na Velikonočním ostrově. S prázdným břichem neodejdete, budou na Vás čekat ovocné knedlíky, valašská kyselica, pomazánky a velikonoční perníčky," vzkazují pořadatelé ze společnosti Be Life. 

Velikonoční program nabízí také hrady Šternberk a Bouzov, Zoo Olomouc, zábavní centrum Krokodýlek a řada dalších míst a zařízení. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)