Celá Evropa se schází na Horním náměstí. Přijde i král majálesu David Koller

Středa, 9.5.2018

Společně slavit Den Evropy můžete dnes na Horním náměstí v Olomouci! Letošní oslavy se konají ve středu 9. května od dopoledne až do 16 hodin. Mezi studenty se objeví i král letošního majálesu David Kolller! 

Co vás na Horním náměstí čeká? Těšit se můžete na poznávání zemí Evropské unie, které originálním způsobem představují týmy školáků z našeho regionu. Dozvíte se tak například nejenom, jaká národní specifika jsou typická pro danou zemi, ale taky se krátce seznámíte s jejími tradicemi, kulturou či gastronomií. Všichni, kteří na náměstí zavítají, se mohou těšit taky na bohatý doprovodný program, a to v podobě hudebních vystoupení na pódiu, drobných degustací evropských pokrmů, tematických soutěží pro děti i dospělé a dalších doprovodných aktivit. Pokud vás zajímá Evropský parlament, i ten je zde zastoupen, a to Informační kanceláří EP v České republice. 

A pozor! Součástí programu bude i korunovace nového krále Olomouckého majálesu Univerzity Palackého. Tím bude pro letošní rok zpěvák David Koller.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)