Barokní slavnosti letos překvapí netradičním odpolednem v netradičním prostředí

Pátek, 20.7.2018

Letošní novinkou Olomouckých barokních slavností je Barokní odpoledne, které se výjimečně neodehrává v konviktu, ale v galerii Šantovka. Odpoledne, završené balůetem podle Molliéra, se odehraje v neděli 22. Července.

Připraveny zde budou barokní výtvarné dílny pro děti, představení Pierotova dobrodružství v podání Divadla Facka a konečně v 19 hodin i loutkový balet a tragikomedie podle Molliéra s názvem Krása střídá nádheru. Divákům jej budou interpretovat členové divadelní společnosti Geisslers Hofcomoedianten.

Jean-Baptiste Moliere, Jean Baptiste Lully: Krása střídá nádheru (Tuilerie 1671)

Tragikomedie a loutkový balet se zpěvy Tragédie-ballet Psyche se stal pro divadelní společnost Geisslers Hofcomoedianten předlohou k vytvoření volné české verze. Klasický mýtus o krásné pozemšťance a jejích láskách, ale hlavně nebezpečných sokyních, je holdem unikátní francouzské divadelní formě, která kombinuje činohru, balet a operu do jedinečného kabaretu. Děj vychází z novely vložené do románu Zlatý osel antického spisovatele Lucia Apuleia. V hlavních rolích: láska, žárlivost, zvědavost a závist.

Pozor! Toto představení se výjimečně koná v Divadle na Šantovce.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)