Talentované zpěvačky a tanečnice z Hané uchvátily odborníky z Jižní Koreje

Úterý, 31.7.2018

Rodačky z Olomouce, Štěpánova, Krčmaně a Přerova zvítězily minulý týden v národním finále talentové pěvecké a taneční soutěže K-POP Contest v korejském popu. Ze 14 finalistů z celé republiky se do čela vítězů probojovala taneční skupina XXL Crew složená z devíti talentovaných dívek z Hané.

Skupina XXL Crew svými energickými tanečními kreacemi a hlasovým projevem uchvátila porotu i tisícovku diváků Národního domu na pražských Vinohradech, což dokazuje i fakt, že si odnesla i cenu sympatie.

Porota byla složená z českých i korejských odborníků, kteří hodnotili tanec, zpěv, charisma, kostýmy, ale také korejštinu. Jeden z porotců, slavný korejský hip-hoper a rapper Cross KC, dokonce tleskal vítězkám ve stoje. Nadšení byli i ostatní porotci, jako například špičková choreografka a tanečnice Park Jun Hee, která je ve svém oboru vyhledávanou celebritou.

Z českých odborníků v porotě usedli tanečnice, choreografka a moderátorka Kisa Pivodová, nebo zpěvák a hudebník Michal Škrabák. „Letošní úroveň byla ohromující, ale skupina XXL Crew měla navíc šmrnc a energii. Sršelo to z nich a ovládli i celé publikum. A navíc opravdu dobře zpívají, což je při tak těžkých tanečních krocích dosti náročné,“ uvedl Škrabák.

„To nejtěžší ale mají české vítězky před sebou. Ve spolupráci s Jihokorejskou ambasádou a spolkem Czech Hallyu Wave, který propojuje kulturní a politické vztahy mezi Českou a Korejskou republikou, aktuálně dotočily videoklip, který putuje do Koreje. Pokud je porota vybere, budou reprezentovat Českou republiku v korejském Changwonu na K-POP World Festivalu,“ uzavřela Gabriela Sedláčková z Czech Hallyu Wave.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)