Noční hrad, pohádkové lesy, tramvaje, závodní auta... Tohle bude nadupaný víkend!

Sobota, 1.6.2019

Na sobotu a neděli je připraven v Olomouci a okolí tak bohatý program, že se při vybírání určitě zapotíte. Kromě různých dětských dnů a pohádkových lesů je tu pokračování Svátků města Olomouce, ale také oslava 120 let provozu tramvají ve městě, slavné závody aut ve Šternberku nebo noční hrad Sovinec! 

V sobotu v 9 hodin začíná dětský den v kině Metropol s workshopem k filmu Velké dobrodružství Čtyřlístku. Přijďte oslavit Den dětí do kina Metropol a zkuste si se svými dětmi tu nejjednodušší animační techniku. Rezervace místa na emailu denisa@kinometropol.cz. V 10 hodin pak začíná premiéra nového animovaného filmu s oblíbenou čtveřicí Velké dobrodružství Čtyřlístku.  

Na mnoha místech Olomouce se odehrává den dětí. Dobrovolní hasiči zvou například do Černovíra, velká zábava bude na Svatém Kopečku a dalších místech. Den dětí chystají i Poděbrady. Připravena bude střelnice, projížďka na koních, výroba indiánských čelenek, totemů a spousta další zábavy. Chybět nebudou skákací atrakce, kapela, a hlavně dobroty z grilu. Těšit se můžete i na výborné makrely.

Dětský den u vody lze zažít i s Plavbami Olomouc, v přístavišti U vodníka (Nové Sady). „Přijďte k nám na plavby, kde se můžete těšit na mnohá překvapení. Tím hlavním je, že vodník Emil, kterého známe z vrby ve starém korytě řeky Moravy v centru města Olomouce, si nás opět našel a bude plout s námi. Tak tedy v sobotu 1. 6. se na vás budeme těšit v Přístavišti u Vodníka,“ vzkazuje kapitán Ololodi Šimon Pelikán. Rezervace: https://www.plavbyolomouc.cz/rezervace-a-cena

Také pro milovníky tramvají a tramvajového provozu je tady v sobotu velká šance – Olomouc totiž slaví 120 let od spuštění první elektrické dráhy na Moravě. V rámci tohoto jubilea bude v sobotu 1. června Den otevřených dveří, a to od 9 – 16 hodin. Akce se koná ve vozovně tramvají v Koželužské ulici číslo 1.

Mimo to se odehrávají v sobotu i neděli například tradiční automobilové závody Ecce Homo Šternberk, hrad Sovinec zve v sobotu i neděli na dětský den a navíc i na noční prohlídky hradu, v několika obcích okolo Olomouce se chystají cesty pohádkovým lesem (například v Senici na Hané, v Bolelouci, ve Dzbelu…).V Olomouci pak samozřejmě i v sobotu pokračují Svátky města s večerním koncertem a velkým ohňostrojem na Horním náměstí. V neděli Svátky města končí promenádním koncertem ve Smetanových sadech.

V neděli mohou děti do divadla, například ve 14 hodin začíná v Moravském divadle muzikál Princezna ze mlejna a v 16 hodin na Šantovce sehraje divadlo Nabalkoně poháku Alenka v říši divů.

V neděli má program po děti i Zoo Olomouc, a to až do 16 hodin! Připraven tu je celodenní program pro děti i dospělé plný her, zábavy, soutěží a pohádkových bytostí, které mají co do činění se zvířaty. Schválně odhadnete, které by to mohly být a jaké úkoly pro vás nachystají? Že by třeba Karkulka hledala pro vlka nějakou náhradu za svou maličkost… 

Je toho opravdu hodně! :-)

 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)