Zábavné scény a nečekaná zápletka: nová inscenace Tří oříšků pro Popelku

Pátek, 4.10.2019

Divadlo na cucky v pátek večer a v sobotu odpoledne uvede první domácí premiérový titul v sezóně – Tři oříšky. Vedení divadla láká diváky na autorskou interpretaci známé pohádky o třech oříšcích pro Popelku. Díla se ujal slovenský režisér Šimon Spišák, na scéně se představí herecké duo Radka Caldová a Adam Joura.

„Malí diváci se mohou těšit na zábavné situace a kontakt s publikem. Dospělé, kteří tento příběh dobře znají, pobaví také nečekaná zápletka,“ uvedla umělecká šéfka olomoucké nezávislé scény Silvia Vollmannová, která k režii přizvala svého krajana Šimona Spišáka i s jeho dvorním scénografem Karlem Czechem. Spišák s ním spolupracuje už od dob studií na DAMU. Sám režisér dříve působil jako umělecký šéf Starého divadla v Nitře, později se spolu s Czechem a dalšími tvůrci rozhodli vytvořit nitranské Nové divadlo. „Nové divadlo má za tři roky existence na kontě jedno ocenění a tři nominace – mezi nimi i za režii – v prestižní anketě Dosky,“ upozornila Vollmannová. „Šimonova autorská a režijní tvorba se zaměřuje na mladé publikum a v neposlední řadě na dětského diváka. Jeho humor a cit pro divadelní situaci, invenční přístup k populárním a notoricky známým příběhům – to byly důvody, proč jsme svěřili nový pohádkový titul právě jemu,“ doplnila Vollmannová.

Divadlo na cucky na olomouckém Dolním náměstí se profiluje jako prostor pro kulturu, otevřený všem generacím. „I té nejmladší. Na repertoáru bychom tak vždy chtěli mít aspoň jednu inscenaci, věnovanou dětskému divákovi,“ uzavřela Vollmannová.

Pohádku Tři oříšky můžete navštívit už dnes večer v 19 hodin nebo zítra, v sobotu 5. října, od 14 hodin. Další říjnová repríza je na programu v neděli 13. října. Vstupenky za 80 Kč lze rezervovat na webu divadla www.divadlonacucky.cz.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)