Čtete rádi? Nakladatelé poskytují zdarma přístup ke všem elektronickým publikacím

Neděle, 29.3.2020

Vědecká knihovna Olomouc má dobrou zprávu pro své čtenáře. Díky sympatickému kroku nakladatelských domů může nabízet čtenářům zdarma elektronické publikace.

Nakladatelský dům GRADA se společně s partnerskými nakladateli rozhodli poskytnout v současné krizové situaci do konce dubna 2020 registrovaným čtenářům Vědecké knihovny v Olomouci přístup ke svým elektronickým publikacím zdarma, a to prostřednictvím platformy on-line knihovny BOOKPORT.

Službu BOOKPORT spustila knihovna začátkem tohoto roku a nabízí přes ni čtenářům přístup do vybraných elektronických knih z nakladatelství Grada, Portál, Galén, Jota, Práh, Karolinum, Masarykova univerzita, Epocha a dalších. S ohledem na uzavření knihovny je platforma BOOKPORT ideálním nástrojem jak díla nakladatelů jednoduše, rychle a pohodlně zpřístupnit. Vedle odborné literatury ke studiu se mohou uživatelé uvolnit také při čtení beletrie, či jiné zájmové literatury. Platforma umožňuje neomezené čtení knih kdykoliv a kdekoliv, tedy jak na počítači, tak off-line v mobilní aplikaci. Aktuálně služba nabízí přes 5 200 titulů a stále se rozšiřuje.

Knihovna je tak další institucí, která tento přístup získala. Bezplatný přístup již mohou využít statisíce studentů z Karlovy univerzity v Praze, Masarykovy univerzity v Brně či Univerzity Palackého v Olomouci, které byl přístup v rámci této aktivity bezplatně rozšířen do všech oborů.

Služba je dostupná pro registrované čtenáře na www.bookport.cz. Bližší informace a způsob přihlášení na www.vkol.cz.

Ilustrační foto: VKOL

Autor: 
(red)