Les na Horním náměstí je příjemným zpestřením. Zůstane do konce týdne

Pondělí, 16.1.2017

Vypadá to... přinejmenším neobvykle. Když neinformovaný člověk vstoupí na Horní náměstí, nejspíš se docela diví. Proč je mezi orlojem a Sloupem Nejsvětější Trojice takový les?  

"Jé, to je pěkný les, to tady ty stromečky rostou," ptala se sedmiletá Petra Králová, která šla dnes dopoledne kolem radnice s maminkou. "Je to dobrý nápad, i mě se to líbí, jen bych asi nevěděla, jak sem ten náš stromeček dopravit," dodala její maminka. Pozornost budily řady stromků i mezi dospělými, leckdo si lesík i fotil. Nejedná se přitom v podstatě o nic jiného než o zajímavý happening.

Originální projekt, který už zažili třeba v Berlíně nebo anglickém Bristolu a také v Praze, se letos poprvé uskutečnil v Olomouci. Autoři uměleckého projektu Michaela Klakurková a Jan Žaloudek akcí s názvem Druhá šance dávají symbolickou druhou šanci stromečkům, které během Vánoc zdobily domácnosti a v tuto chvíli by už byly na smetišti či v kompostu. Horní náměstí tento malý lesík s několika desítkami převážně smrků a jedlí bude ozvláštňovat do konce týdne. "Je to jejich poslední krátké shromáždění – druhá šance být obdivován,“ uvádí projekt samotní tvůrci projektu o stromech na náměstí. Poté stromečky skončí v bioodpadu. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)