Malý Matěj znovu v záři reflektorů! Prvního Olomoučánka vítal primátor na radnici

Pátek, 3.3.2017

První Olomoučánek roku 2017 má za sebou slavnostní přivítání mezi občany města. Malého Matěje Dvořáka přivítal primátor Antonín Staněk v obřadní síni olomoucké radnice, kde jemu a jeho rodičům také předal praktické dárky od sponzorů.

„Milý Matěji, vítej mezi Olomoučany. Přeji ti, aby se ti Olomouc stala městem, na které budeš vždy rád vzpomínat, i když tu třeba neprožiješ celý život. Možná za několik let zde v obřadní síni proneseš své rozhodné ano, možná se staneš absolventem naší univerzity, možná zde i zestárneš. Ať tak či tak, snad ti bude Olomouc stále milá,“ přivítal Matěje mezi Olomoučany primátor.

Tradiční vítání prvního občánka roku se v obřadní síni olomoucké radnice uskutečnilo již poosmnácté. Dárky pro prvního Olomoučánka zajistil Sbor pro občanské záležitosti Magistrátu města Olomouce a obvyklí sponzoři jako Technické služby města Olomouce, a.s., nakladatelství a vydavatelství CAMPA-NET, a.s., a Rodinné centrum Heřmánek.

Malý Matěj Dvořák, stejně jako jiná první miminka roku, dostal zlatý řetízek s přívěskem se znakem města, Komerční banka již tradičně věnovala 10 tisíc korun, technické služby popelnici plnou plen a nechyběla ani spousta dalších užitečných dárků jako dětská kosmetika či knížky. Vítání prvního občánka i tentokrát doplnily děti ze ZŠ Zeyerova se svým vystoupením a dva malí Hanáčci z Horky nad Moravou.

Foto: MMOL/ Blanka Martinovská

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)