Nejčokoládovější město Olomouc připravuje třídenní akci Čokoládové studio

Pátek, 14.4.2017

Olomouc je v České republice hlavním městem čokolády. Potvrdí to i nově připravené Čokoládové studio ORION, které začíná v Praze, odkud se přestěhuje právě do Olomouce, sídla čokoládovny Zora. Jeho návštěvníci budou moci ochutnat lahodnou čokoládu a inspirovat se 120 letou historií značky v moderním pojetí. Na kreativních workshopech si pak vytvoří vlastní čokoládovou dobrotu. 

Značka ORION je již více než 120 let spjata s naší zemí. Dodnes se vyrábí v továrně Zora v Olomouci, kde pod rukama českých mistrů vzniká celé portfolio tabulkových čokolád i tyčinek. Se značkou se pojí významné osobnosti. Jednou z nich je i tvůrce hvězdy v logu – prvorepublikový malíř Zdenek Rykr. Na Rykrův odkaz značka nyní moderním způsobem navazuje novým konceptem Čokoládového studia.

Návštěvníci mohou ochutnat exkluzivní čokoládové delikatesy nebo si odnést jako velikonoční nadílku unikátní velikonoční vejce či čokoládovou tabulku dotvořenou přímo na místě. Průvodcem ve sladkém světě ORIONU je přední český čokolatiér Martin Pokorný.

Z Prahy míří hvězda ORION zpět domů, do Olomouce, kde má domov v továrně na čokoládu Zora. Od 20. do 22. dubna otevře Čokoládové studio v kavárně CAFE87. Návštěvníci si budou moci vytvořit čokolády dle vlastního přání, ochutnat poctivou horkou čokoládu nebo si domů zakoupit čokoládu na váhu. Průvodcem po čokoládovém světě jim budou zaměstnanci vývojového oddělení továrny Zora.

Novinkou v Čokoládovém studiu jsou workshopy, kde si mohou účastníci vytvořit vlastní kreace z lahodné čokolády. K dostání bude též prémiová novinka - Mistrovská edice hořkých čokolád ORION se 68 % kakaa. 

O vzniku a pozoruhodné historii samotné Zory Olomouc, která oslaví 120 let od svého vzniku za dva roky, jsme už na stránkách REJ.cz psali. (text najdete zde Zora)

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)