A co kdyby peníze rostly na stromě?

Středa, 24.5.2017

INZERCE

V reálném životě ale „kdyby“ neplatí. O opaku se snažila přesvědčit společnost Centropol a nechala tak již podruhé vyrůst na samotném Horním náměstí v Olomouci strom, který plodí stokoruny. Takzvaný kilovník tak vyzýval k utrhnutí si bankovky jen tak. Celá akce se točí kolem rodinné peněženky a otevírá tak téma rodinných financí trošku z jiného úhlu pohledu.

Pomyslná stokoruna je jen jakýmsi impulzem pro debatu, která vyvstala už v Českých Budějovicích, ale současně reflektuje na finanční gramotnost v České republice. Ta sice vzrůstá, přesto však finance zůstávají rizikovou oblastí českých domácností. Povědomí o principech slev a bonusů se sice prolíná všedním životem, ne každý je však ochotný a schopný si vše za A spočítat a zjistit si pomyslné B. Oblíbený slib, který sám o sobě nic nestojí a který vám zajistí úsporu, se ale také nedá vždy bagatelizovat v reálný zisk nebo rovnou prodělek.

Mnoho odběratelů elektřiny a plynu se domnívá, že změna dodavatele je příliš složitá, a tak raději platí o tisíce korun ročně více. „Kdyby lidé věděli, jak je to jednoduché, tak by byl energetický trh v mnohem větším pohybu. Drtivou většinu potřebných úkonů totiž za zákazníky udělá obchodník. Stačí mít poslední vyúčtování a podepsat plnou moc a dál už se o nic nestaráte,“ dodává obchodní ředitel Tomáš Hlaváček. „Zákazník je pro nás více než pouhé číslo na faktuře, proto bychom do konce roku rádi otevřeli zákaznická centra v každém kraji v České republice. Věříme, že to zákazníci ocení.“ říká Tomáš Hlaváček. Pro Centropol je tato kampaň a s ní i otevírání nových poboček otázka firemní kultury.

Logicky vycházíme z toho, že peníze nerostou na stromě, a proto bychom měli přemýšlet nad jejich investicemi. Myšlenka se opírá o zcela jednoduché tvrzení, které má ale pro každého jinou obsahovou hodnotu. Stovka je prokazatelně nemalá částka, která samozřejmě vždy vychází z osobního postoje ke stavu peněženky. Vnímání skutečné hodnoty stokorunové bankovky se odvíjí od naší potřeby a následně způsobu, jak a za kolik ji můžeme uspokojit.

https://www.centropol.cz/

Fotogalerie: 
Autor: 
(PR)