Tajemná místa Olomouce, neznámé staré příběhy. I ty odkrývá hra Hledej želvu!

Pátek, 11.8.2017

Někdo hledá kešky, jiný želvy. Do 21. srpna se může každý zapojit do prázdninové hry Hledej želvu! Indicie a pět symbolů želvy zavedou hráče na tajemná či netušená místa a ukážou jim neznámé příběhy. Olomoucká zákoutí mohou být pro ně místem neobjevených památek a vzrušujících dobrodružství.

„Pravidla soutěže počítají s označením deseti památek symbolem želvy. Hráči je hledají ve dvou kolech, vždy po pěti,“ uvedl vedoucí oddělení kultury olomouckého magistrátu Radim Schubert. Hledání památek napomáhají indicie, které jsou zveřejněny na facebookových stránkách https://www.facebook.com/hledejzelvu/ a na www.hledejzelvu.cz. Fotografie pěti památek označených symbolem želvy zasílají hráči na email: hledej.zelvu@olomouc.eu. Tyto snímky budou zveřejněny na Facebooku po skončení kola spolu se seznamem výherců.

Na hráče čekají kromě nevšedních zážitků i zajímavé ceny včetně speciální procházky olomouckými památkami s průvodcem, případně volné vstupy na akce spolupořádané statutárním městem Olomouc. Vloni mohli účastníci hry zdarma na noční prohlídku radniční věže či na komentovanou procházku po Blažejském náměstí a historii prastarého blažejského kostela. „Moc děkujeme za bezva prohlídky. Výstup na věž s výhledem na noční Olomouc byl kouzelný. Moc se nám líbila komentovaná prohlídka Blažejského náměstí,“ uvedla po minulé soutěži paní Stoklásková. Její dcera Alenka je autorkou obrázku s kostelem sv. Blažeje, který stával na stejnojmenném náměstí.

„Soutěže se loni účastnily stovky lidí nejen z Olomouce. Jejich zájem ukazuje, že objevování památek prostřednictvím prázdninové hry má smysl,“ uvedl náměstek primátora Pavel Urbášek.

HARMONOGRAM
Hra se hraje ve 2 kolech, v každém je označeno 5 památek či objektů a zveřejněny indicie.
1. kolo 8.–21. srpna
2. kolo 22. srpna– 4. září

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)