Dnes na dobrou polévku do centra Olomouce! Začíná Den lidí bez domova!

Úterý, 10.10.2017

Chcete pomoct dobré věci a jste zvyklí chodit do centra Olomouce na obědy? V úterý 10. října můžete vzít své přátele a pozvat je na Horní náměstí na dobrou polévku.

"Víme, že máte dobré srdce a umíte pomoci lidem, kteří se, mnohdy ne vlastní vinou, ocitli bez domova," vzkazují pořadatelé ze spolku Dobré místo pro život, který pořádá další ročník akce Den lidí bez domova. Spolupracuje na něm letos s olomouckou charitou, celý výtěžek z této dobročinné akce totiž poputuje do Denního centra Charity Olomouc. 

Polévku budou prodávat nejen osobnosti Olomouce, ale i zástupci médií. Koupě polévky vám kromě nasycení a dobrého pocitu přinese ještě jeden bonus navíc - zůstane vám na památku miska. Nevidomí a slabozrací klienti Tyflocentra Olomouc totiž po celý rok vyráběli misky, které si v rámci náhradního plnění koupily spřátelené firmy. Firmy Farmak Gastro, Roxbury, Lobster restaurant a Mtrojka pro vás navařily svačinkové polévky, které si na náměstí můžete zakoupit za jednotnou cenu 50 korun. Celá tato částka pomůže lidem bez domova! Misku, kterou nevidomí vyráběli si můžete nechat na památku. Je na ní logo Dobrého místa a firmy, která dala práci zrakově postiženým kamarádům.

Pořadatelé zároveň vyhlašují akci ROK konzerv do potravinové banky. Můžete přinést s sebou na Horní náměstí.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)