Rodiče, děti i prarodiče. Přijďte na konferenci o mezigeneračních vztazích

Úterý, 17.10.2017

Už počtvrté se v Olomouci odehraje Konference k rodinné politice. Jako obvykle se bude věnovat aktuální nabídce aktivit pro rodiny s dětmi, které připravuje město Olomouc či Olomoucký kraj, a její odborná část bude zaměřena na téma mezigeneračního soužití. Konference se mimochodem koná jen den poté, kdy Olomouc obdržela ocenění za první místo v soutěži Obec přátelská rodině.

„Tématem letošní konference k rodinné politice ve městě Olomouci jsou Mezigenerační vztahy a mezigenerační soužití. Věřím, že se účastníci konference dozví od zasvěcených odborníků zajímavé a praktické informace, které pomohou lépe vnímat vztahy mezi jednotlivými generacemi,“ říká náměstek primátora Ladislav Šnevajs a zve veřejnost na konferenci, která se koná od ve středu 18. listopadu od 9 hodin ve velkém zasedacím sále budovy magistrátu v Hynaisově ulici.

Konference se tentokrát zaměří především na vztahy a soužití mezi jednotlivými generacemi. Dozvíme se, jakými konkrétními projekty Olomoucký kraj podporuje mezigenerační soužití. Budeme se zabývat sourozenectvím v pletivu mezigeneračních vztahů, zahraniční příklady dobré praxe nás mohou inspirovat, jak zůstat užitečným i v postproduktivním věku a ukážeme si, jak vypadá aktivní stárnutí. Představíme si také úspěšné projekty, které se zaměřují na sbližování jednotlivých generací.

Vstup na konferenci je bezplatný a je otevřený všem zájemcům.

Akce je součástí Dnů pro rodinu, v rámci nichž mohou rodiče s dětmi využít i různé zvýhodněné nabídky a vstupy (viz plakát v příloze). Více zde.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)