Večeře v parku: desítky osamělých lidí zažily krásný společný večer

Pondělí, 25.12.2017

O Vánocích by nikdo neměl být sám. Právě proto již po osmadvacáté Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů, z. s. v Olomouci připravilo vánoční návštěvy seniorů a štědrovečerní pohoštění pro spoluobčany bez rodinného zázemí. Balíček potěšil přibližně 130 spoluobčanů, další byly předány o Štědrém dnu. V tento večer se také konala večeře, na níž se sešlo skoro čtyřicet osamělých lidí.

I tentokrát se setkání odehrálo v restauraci Fontána, kterou provozují manželé Myslivečkovi ve Smetanových sadech, kde se u bohatě prostřeného stolu sešlo šestatřicet osamělých lidí, aby sváteční chvíle prožili společně. Vyslechli duchovní promluvu o smyslu Vánoc a za hudebního doprovodu houslí, harmoniky, klarinetu a flétny společně zazpívali koledy. Lidé bez rodiny, bez přístřeší i absolventi dětských domovů si pochutnali na výborné večeři s tradičním štědrovečerním menu. Díky velké štědrosti jednotlivců i firem byly stoly plné domácího cukroví, vánoček a zdobených perníčků.

Velkou radost měli přítomní i z vánoční nadílky. Taška, kterou si každý účastník setkání odnesl, obsahovala trvanlivé potraviny, ovoce, jogurty, kosmetiku, drobné dárky, zimní oděvní doplňky a opět cukroví. 

"Chodím sem každej rok a rád, od září už se těším a to nejen kvůli teplému jídlu…," sdělil jeden z účastníků setkání.

Pracovníci Střediska SOS děkují všem lidem se štědrým srdcem, kteří přispěli svými dary a udělali tak radost osamělým spoluobčanům. S plnými žaludky, obdarováni a s hřejivým pocitem ze společně prožitých chvil se lidé bez vlastního rodinného zázemí rozcházeli do tiché vánoční noci…

V Olomouci 24.12.2017
Mnohokrát děkuje Jan Kučera za Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů, z.s.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)